Kirkegårdsleder

Judith M. Pearce

tlf. 4731 5051

mail: kirkegaarden@mail.tele.dk

Assistent på kirkegårdskontoret

Ina Nielsen

tlf. 4731 5051

mail: kirkegaarden2@mail.tele.dk

Kordegn og regnskabsfører

Søren Hjorth

tlf. 4731 3025 - 1

mail: kordegn@frederikssundkirke.dk

Organist

Henrik Kristensen

tlf. 4731 3025 - 4

mail: organist@frederikssundkirke.dk

fridag mandag

Kirkesanger

Morten Nielsen

mail: kirkesanger@frederikssundkirke.dk

fridag mandag

Kordegn

Helle Merete Dissing

tlf. 4731 3025 - 1

mail: helle@frederikssundkirke.dk

Kirketjener

Finn Christiansen

tlf. 4731 3025 - 7

mail: finn@frederikssundkirke.dk

fridag mandag

Kirkemedarbejder

Amy Bech Hedelund

tlf. 4731 3025 - 3

mail: amy@frederikssundkirke.dk

fridag mandag

På kirkegården arbejder de dygtige gartnere

Bo, Poul, Rasmus, Jeanette, Bent, Klaus og Martin

Mød dem på Kirkegården